Glista ludzka

Jedną z najczęściej spotykanych chorób pasożytniczych u ludzi jest glista ludzka. Na jej atak narażone są zwłaszcza dzieci, które mają nawyk trzymania palców w buzi. W jaki sposób rozpoznać objawy choroby u dziecka lub u nas samych?

Podobnie jak w przypadku innych chorób pasożytniczych mogą się pojawić zmiany w zachowaniu osoby zarażonej. Szczególnie zauważalna będzie nerwowość lub nadpobudliwość. Na ich podstawie jednak niełatwo wyrokować na temat obecności konkretnego pasożyta lub choroby pasożytniczej w ogóle. Dlatego warto zwrócić uwagę na ewentualne występowanie kolejnych objawów, takich jak bóle brzucha, duszność, ból gardła czy zaburzenia snu. Typowym efektem działania glisty ludzkiej są także nudności oraz wymioty oraz problemy z wydalaniem, czyli zaparcia albo biegunki. Mogą pojawić się również wzdęcia.

Mimo, że objawy takie zdecydowanie nie należą do przyjemnych, mają jedną zaletę – sygnalizują, że pasożyt znajduje się w naszym organizmie. Niestety sygnały te nie zawsze się pojawiają, co może sprawić, że z glistnicą będziemy żyć znacznie dłużej. Jeśli odczuwasz niepokojące objawy, należy wykonać badania kału pod kątem obecności jaj glisty ludzkiej.

Aby pozbyć się glisty z naszego ciała najlepiej udać się do lekarza, który przepisze nam leki przeciw pasożytnicze. Co ciekawe, z glistą możemy walczyć również domowymi sposobami – choć oczywiście nie warto zastępować domową terapią środków farmakologicznych. Glisty nie są w stanie znieść czosnku, świeżego poru oraz pestek dyni. Jeśli będziemy przyjmować właśnie taki pokarm, glista opuści nasze ciało podczas wydalania.

Tak samo, jak w przypadku każdej choroby, o wiele lepszym rozwiązaniem od skutecznego leczenia jest efektywna profilaktyka. Zminimalizujemy ryzyko zarażenia glistnicą jeśli będziemy spożywać jedynie umyte ciepłą wodą owoce i warzywa, pić przegotowaną wodę i dbać o higienę osobistą.

lekiem niezbędnym na tego typu dolegliwość jest Hemorectal, który można kupić w każdej aptece

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *