Lamblioza

Czasem chorobę pasożytniczą najłatwiej rozpoznać po zmianie w zachowaniu zarażonego. Lamblioza to choroba, która atakuje głownie dzieci w wieku przedszkolnym i młodsze. Pierwszym zauważalnym efektem działania pasożyta może być zniechęcenie i zmęczenie. Lamblioza jest często spotykana w naszym kraju.

Bezpośrednim powodem zarażenia jest przedostanie się do organizmu cyst lambliozy. Cysty mogą łatwo dostać się do naszego ciała wraz z przyjmowanym pożywieniem – zwłaszcza nieumytymi owocami czy wraz z wodą z jeziora albo studni. Zazwyczaj konsekwencje choroby nie są bardzo dotkliwe, zdarzają się jednak również cięższe przypadki. W skrajnych sytuacjach lamblioza może prowadzić do powiększenia wątroby, spowodować żółtaczkę mechaniczną, a nawet stanowić zagrożenie dla życia.

Najczęstszym objawem jest jednak gwałtowna biegunka, która powoduje odwodnienie organizmu i wypłukanie cennych witamin. Podobne objawy pojawiają się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Efektem może być także spadek odporności organizmu i długotrwały katar albo kaszel.

polecanym lekiem jest Zentel zadziwiający swoją skutecznością

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *