Gnatostomoza

Jeśli odczuwasz uporczywe swędzenie skóry w kolejnych partiach ciała może to oznaczać, że zachorowałeś na gnatostomozę. W przypadku tej pasożytniczej choroby swędzenie i obrzęki są widoczne przede wszystkim w okolicach oczu i na kończynach dolnych. Nie jest to jednak ani jedyny, ani najmniej przyjemny objaw choroby. Do znacznie gorszych efektów gnatostomozy należą wymioty oraz krwiomocz. Do tego może się pojawić silny kaszel i gorączka Czytaj dalej Gnatostomoza

Filariozy

Filariozy to nazwa nie jednej choroby, ale grupy chorób, takich jak loaloza, mansoneloza czy wuszererioza. Są to choroby przewlekłe przenoszone przez nicienie, które z kolei roznoszone są przez muchówki. Filariozy występują przede wszystkim na terenach tropikalnych. Najwięcej zachorowań odnotowano w Azji oraz we wschodniej Afryce.

Wśród objawów choroby wymienić możemy bóle głowy, nudności oraz zapalenie naczyń, jednak w zdecydowanej większości wypadków choroba przebiega bezobjawowo. Rozwój choroby może skutkować obrzękiem węzłów chłonnych, wodniakiem jądra lub słoniowacizną kończyn.

Do leczenia filarioz rzadko angażuje się antybiotyki. Najczęściej chorobę zwalcza się przy pomocy leków przeciwpasożytniczych.

przykuwający swoją uwagę Revolade jest dobrze sprzedajnym lekiem