Owsik ludzki

Owsik ludzki to jeden z powodów, dla których warto dokładnie myć ręce po każdej wizycie w toalecie. Jeśli chcemy uniknąć takiego „pasażera” w naszym organizmie powinniśmy również dbać o czystość spożywanych warzyw i owoców. Jeśli zaniedbamy te podstawowe zasady higieny, owsik może zagościć w naszych jelitach i wyrostku robaczkowym.

Owsik żyje w ludzkim organizmie przez kilka tygodni, wędrując wzdłuż układu pokarmowego, aż do momentu wydalenia. Na tym jednak nie koniec „przygody”. Ten niewielki nicień zostawi w naszym organizmie ślad w postaci jaj, których liczba może sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy. Oczywiście kolejne owsiki mogą pozostawić po sobie podobny prezent.

Pasożyt ten mierzy od 3 mm. do 1 cm., niewielkie rozmiary jednak nie przeszkadzają mu w tym, by solidnie uprzykrzyć życie człowiekowi. Najwyraźniejszym objawem posiadania owsicy jest swąd w okolicach odbytu. Żywiciele pasożyta często mają tez mniejszy apetyt, a co za tym idzie – tracą na wadze. Owsik może doprowadzić także do problemów z koncentracją, do nerwowości oraz bezsenności. Nerwowe zachowanie widoczne jest zwłaszcza u najmłodszych pacjentów, którzy czasem obgryzają paznokcie i zgrzytają zębami.

Obecność owsika w ludzkim organizmie można stwierdzić na podstawie samych objawów, jednak dla pewności należy wykonać badania próbki kału. Owsik rzadko atakuje osoby dorosłe, najczęściej wiek zarażonych nie przekracza 14-sto roku życia. Aby pozbyć się owsicy należy przyjmować przepisane przez lekarza środki przeciwpasożytnicze i przeciwrobaczne.

http://www.ospawietrzna.pl/fakty-i-mity.html kupująć Isotrexin spodziewaj się dobrych efektów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *